JAM - Junior Achievment Magyarország

www.ejam.hu

A Citibank Országos Iskolatámogatási programjában iskolánk
600.000 Ft értékben nyert
informatikai eszközöket és a hozzá tartozó gazdasági oktatócsomagot.

Az idei tanévtől kezdve (2008-9) bevezettük a JAM-programot, amelynek keretén belül egy tanulócsoportban (5.c osztály) gazdasági ismereteket is tanulnak diákjaink, és az elméleti ismeretek alátámasztására (Juhászné Fejes Ildikó és Dr Beregi Istvánné vezetésével) diákvállalkozást is létrehoztak , ahol gyakorlatban ismerkednek meg a gazdálkodás és az üzleti élet alapjaival.

Saját honlapjukon részletesen követhető tevékenységük.

A Vállalkozási Ismeretek c. óra felmenő rendszerben azóta is működik, ezzel támogatva diákjainkat, hogy későbbi életük során bátran indíthassák be saját vállalkozásukat.

2008. nyarán a Citibank Ópusztaszeren előkészítő nyári tábort rendezett a JAM-programot elkezdő iskola képviselői számára. A dózsásokat Kozma János (6.a), Kálmán Krisztina (6.b) és Herman Virginia (6.d) képviselte. A táborban játékos módon nyerhettek betekintést diákjaink az új "tantárgy"-ba.

Kozma János 6.a

Kálmán Krisztina 6.b

Herman Virginia 6.d

-----------------------------------------------------------------------------------

A JAM-program később a TÁMOP-pályázat keretei között folyatódott a fent említett kollégák és diákjaik részvételével.