Dózsa - a gyerekek szolgálatában

 
 
 
Eredményeink a 2010-2011-es tanévben

vissza a kezdőoldalra

SZEPTEMBER   

- NYÁRI EREDMÉNY: Őri Márton (4.b) 2. helyezés országos Judo-bajnokságon!

- a Sió-pályázat idei nyertesei

- Városi Futóverseny

Eredmény:

Fodor Neszta (4.b) 1. helyezett

Rácz Kevin (5.b) 1. helyezett

Iskolánkból 45 fő nevezett.

Szervező tanár: Paprika Jenő, illetve az osztályfőnökök

- Európai autómentes nap (szeptember 22.)

Iskolák kerékpáros felvonulása

Iskolánkból részt vett:

Győrffi Balázs (5.a)
Szabó Dávid (5.a)
Ihász Bence (5.a)
Szollár Attila (5.a)
Kőhalmi Ildikó (6.a)
Satyiló Norbert (7.c)
Varga Bence (7.c)
Budai Barnabás (8.d)

 

 


OKTÓBER

- Vasvári-kupa (október 10.) labdarúgás 1. helyezés   

A Dózsa iskola csapatának tagjai:

Halász Péter 3.d
Wolf Benedek 3.d
Pölöskei Tamás 4.a
Bálint Máté 4.c
Pincési Barnabás 4.c
Pincési Bence 4.c
Illés Attila 4.b
Egerszegi Roland 4.d
Fejes Dávid 4.b

A csapat

 

- Környezetvédelmi és Katasztrófavédelmi Vetélkedő (október 22.)

1. helyezett: 6.c (Szepesi Hanna, Nemes Gábor, Bazsár Martin, Takács Kristóf)

2. helyezett: 5.c

3. helyezett: 8.a (Tigharghar Leila, Hiegel Dorina, Kemény Gréta, Pajor Katalin)

 

- DVCSH Kupa búvárúszóverseny (október 30.)

Kiss Bernadett: III. hely 4x50m váltó

Délczeg Norbert: I. hely 4x50m váltó

                              IV. hely 100m gyorsúszás és 200m gyorsúszás

Aczél Áron: II. hely 4x50 váltó

                    III. hely 200m gyorsúszás

                    IV. hely 50m delfinúszás és 100m gyorsúszás

 


 

NOVEMBER   

- Környezetvédelmi verseny (november 16.)

8.a osztályos csapatunk III. helyezést ért el a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola által megrendezésre került versenyen.

- Városi Paint rajzverseny (november 17.)

Jovány Klaudia (4.d) II. helyezés

- Az MMK által szervezett Játékos matematika vetélkedőn (november 17.) iskolánk két csapattal képviseltette magát.

II. helyezés:

4.c csapata: Erdős Tamás
                     Gashi Ardian
                     Köller Donát
                     Szalavikovics Máté

III. helyezés:

3.c csapata: Bieganszki Vivien
                     Karcsai Róza
                     Makkai Antónia
                     Suhajda Evelin

 

- XVI. Németh Margit matematikaverseny döntője (november 17.) a Rudas Közgazdasági Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium szervezésében

Csikós Nagy Ákos (8.c) II. helyezés

 

- Asztalitenisz városi diákolimpia (november 17.)

Szepesi Hanna III. KCS I. helyezés

Bali Bettina III. KCS III. helyezés

 

- Úszás városi diákolimpia (november 23.)

Horváth Brigitta IV. KCS 100 gyors II. helyezés

Pintér Krisztián IV. KCS 00 gyors III. helyezés

 

 - A budapesti Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó Rt. és a székesfehérvári Hétvezér Általános Iskola által meghirdetett vetélkedőn (november 25-én) iskolánk 4.d osztályának 3 fős csapata is képviseltette magát. Tanulóink 26 csapatból a 6. helyezést érték el.

A csapat tagjai : Fekete Sára
                               Fekete Soma
                               Komiszár Kata

 

- Közlekedési ismeretek verseny iskolai forduló

4. évfolyam: Köller Donát                 I. helyezett
                        Béres Zsanett              II. helyezett
                        Szabó Bertalan           III. helyezett

8. évfolyam: Csikós Nagy Ákos      I. helyezett
                        Paréj Kristóf                 II. helyezett
                        Lengyel Csanád         III. helyezett

 

 


DECEMBER   

- A Petőfi Sándor Általános Iskola által, a 3-4. osztályosok számára szervezett Városi angol versenyen (december 7.) iskolánk tanulói az alábbi szép eredményeket érték el:

3. évfolyam (nem tagozatos)  I. helyezett
                        Bartek Máté
                        Bánhegyi Barnabás
                        Nyikos Dániel
                        Wolf Benedek
(3.d-s tanulók)
                        

4. évfolyam (tagozatos) II. helyezett
                        Kovács Klaudia
                        Pölöskei Tamás
                        Salgó Gábor
                        Tóth Dániel
(4.a-s tanulók)     

4. évfolyam (nem tagozatos) II. helyezett
                        Erdős Tamás
                        Gashi Adrián
                        Koós Fanni
                        Köller Donát
(4.c-s tanulók)

 

- Asztalitenisz megyei diákolimpia - Dunaújváros (december 5.)

Szepesi Hanna III. KCS I. helyezett

Bali Bettina III. KCS IV. helyezett

- Mikulás teremlabdarúgó kupa, Dózsa György Általános Iskola 3-4. osztály (december 6.)

I. helyezett Petőfi Sándor Általános Iskola
II. helyezett Vasvári Pál Általános Iskola
III. helyezett Dózsa György Általános Iskola
IV. helyezett Arany János Általános Iskola
V. helyezett Gárdonyi Géza Általános Iskola

- Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola (dec. 7.) rendezte meg 8. osztályos tanulóknak a Számítógépes alapismeretek városi versenyt. Iskolánkból
               Csikós Nagy Ákos (8.c) III. helyezést ért el.

A versenyen részt vett még: Hiegel Dorina (8.a) Jakubik Roland (8.a) Kutschi Bence (8.a) Lengyel Rolnad (8.b) Kárpáti Dorka (8.c) Paulusz Dorina (8.c)

Iskolánként az első 5 tanuló eredményét nézve iskolánk a 3. helyezést érte el.

 

-A Gárdonyi Géza Általános Iskolában (december 10-én) megrendezett városi, városkörnyéki népdaléneklő versenyen iskolánk arany minősítést kapott.

A Dalos pacsirták tagjai: Kovács Fanni, Deák Cintia, Laufer Fruzsina, Harcos Dominika, Budai Barnabás, Fehér Sándor, Olasz Martin, Barkóczi Gyula. Felkészítő tanáruk: Keszthelyiné Greschner Ágnes

 

- A József Attila Gyermekkönyvtára adott otthont a városi mesemondó versenynek dec. 10-én. Iskolánkat Palotás Kitti (5.c) és Bali Bettina (5.c) képviselte.
               Bali Bettina I. helyezést ért el, Arany Alma díjat kapott.

 

- A Szilágyi Erzsébet Általános Iskola adott otthont a Városi Word-Paint informatika versenynek december 14-én. Iskolánk két tanulója is "aranyos" eredményt ért el:
              Bali Bettina 5.c I. helyezés (felkészítő tanára: Juhászné Fejes Ildikó)
              Kovács Panna 6.b I. helyezés (felkészítő tanára: Móró Józsefné)

 

- december 19-én Nagykarácsonyban rendezett Mikulás Aerobic Gálán iskolánk három csapattal indult. Az Ördög lányok arany (csapattagok: Farkas Dóra, Varga Jázmin, Vasas Réka), az Oroszlánok ezüst (csapattagok: Farkas Dóra, Illés Ágota, Izsák Bettina, Margitics Diána, Rehány Kitti, Tóth Boróka, Varga Jázmin, Vasas Réka, Vasas Zsófia, Viczai Ágota), a Párducok bronz (csapattagok: Margitics Diána, Rehány Kitti, Vasas Réka) minősítést értek el.

 


2011


JANUÁR

- Az Arany János Általános Iskolában január 12-én megrendezésre került Játékos Városi Sportvetélkedőn iskolánk csapata a II. helyezést érte el.
A csapat tagjai: Fábián Edina, Győrki Alexandra, Somogyi Kíra, Németh Zsanett, Nagy Péter, Gálfi Dávid, Tóth Szilárd, Szopori Éva, Wolf Benedek, Halász Péter, Junger Tibor, Csapó Kincső, Fodor Neszta, Pintér Adél, Mihály Petra, Putra Zsolt, Illés Attila, Béres Zsanett
Felkészítő tanárok: Paprika Jenő, Szabó Péter

Játékos sportvetélkedő

 

- A január 15-én Érden rendezett nemzetközi szabadfogású birkózóversenyen iskolánk tanulója, Kernács Pál 1.a osztályos tanuló a 29 kg-os súlycsoportban ezüstérmet szerzett.

 

- Január 21-én Vers-, prózamondó és népdaléneklési versenyt rendezett a Széchenyi István Gimnázium.
Vers- és prózamondó kategóriában iskolánk 2.b-s tanulói mérettették meg magukat: Knápik Adrián, Nagy Áron, Nagy Medárd, Polányi Alexandra, Szekszárdi Dóra.
Közülök Szekszárdi Dóra II. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Halács Mónika

Népdalénkelés kategóriában tanulóink I. helyezettek lettek. A kórus tagjai: Horváth Lili (1.b osztályos tanuló), Bán Luca (2.b osztályos tanuló), valamint Csehi Levente, Dömötör Petra, Izsák Bernadett, Molnár Csenge, Molnár Lina, Kósa Benedek, László Balázs, Rehák Ádám (3.b-s tanulók).
Felkészítő tanáruk: Vizi-Németh Adrienn

 

- Január 22-én rendezték a városi és város környéki általános iskolák közötti versenyt, a Merényi-kupát a Sportcsarnokban. A részt vevő 10 csapat közül iskolánk az I. helyezést érte el. Kapusunk, Pölöskei Tamás a legjobb kapus címet is elnyerte.
A csapat tagjai: Bálint Máté, Garamszegi Márk, Halász Péter, Pincési Barnabás, Pincési Bence, Pölöskei Tamás, Rácz Adrián, Wolf Benedek

Merényi kupa

 

 


FEBUÁR  

- A Petőfi Sándor Általános Iskolában február 17-én szervezett városi Vidám Anyanyelvi Vetélkedőn iskolánk 3 fős csapata I. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Fejes Dávid (4.b), Köller Donát Ákos (4.c), Fekete Soma (4.d)

 

- Február 19-én rendezték Ajkán a Diákolimpia I. fordulóját, melyen iskolánk csapata III. helyezett lett.
A csapat tagjai: Rehány Kitti (3.a), Illés Ágota, Izsák Bernadett (3.b), Farkas Dóra, Varga Jázmin, Vasas Réka (3.d), Vincze Anett (4.c)

 

- Február 22-én, az MMK-ban megrendezésre került Kalózos Tudáspróbán iskolánk tanulói II. helyezést értek el.
A csapat tagjai: Balogh Barmabás (4.b), Dávid Anita, Erdei Dominik, Vincze Anett (4.c)

 

- Február 24-én rendezték meg a Gárdonyi Géza Általános Iskolában a 6. osztályosok városi angol csapatversenyét tagozatosok és heti 3 órában tanulók számára.

Tagozat: I. hely
105 ponttal (20 ponttal megelőzve a II. helyezett csapatot)
A csapat tagjai: Balogh Márton, Mészáros Emma, Nyegota Petra 6.a osztályos tanulók
Felkészítő tanár: Robinson Erika Anna

Heti 3 órában tanulók közül: II. hely 92 ponttal (csak 6 ponttal lemaradva az I. helytől)
A csapat tagjai: Bazsár Martin, Kanicsár Gergő, Szepesi Hanna 6.c osztályos tanulók
Felkészítő tanár: Robinson Erika Anna

 


MÁRCIUS   

- Március 2-án az Arany János Általános Iskolában megrendezésre került városi és városkörnyéki Móra Ferenc Komlex Olvasásversenyen Kis Bernadett Borbála II. helyezett lett.

 

- Március 3-án szintén az Arany János Általános Iskolában került megrendezésre az Angol nyelvi verseny, 7. évfolyamosok számára.

Általános tanterv: III. helyezett: Gál Dávid (7.a) 51 ponttal (3 ponttal lemaradva az első helyezettől).
Felkészítő tanár: Makkos Erika
IV. helyezett: Bábszki Rebeka (7.c) 49 ponttal
Felkészítő tanár: Robinson Erika Anna

Tagozat: III. hely (holtversenyben) Lampert Viktor 7.a
Felkészítő tanár: Tisza Tímea

 

- Március 4-én rendezték meg az Arany János Általános Iskolában az 5-6. osztályosok város és városkörnyéke matematika versenyét. 36 tanulóból Bali Bettina 5.c osztályos tanuló V. helyezett, és Nagy Dávid szintén 5.c osztályos tanuló VI. helyezett lett.
Felkészítő tanáruk: Móró Józsefné
A 6. évfolyamosoknál 19 tanulóból Bazsár Martin (6.c) II. helyezett lett.
Felkészítő tanár: Várnagyné Garajszki Zsuzsanna

 

- Március 5-én, Székesfehérváron megrendezésre került Zrínyi Ilona / Gordiusz Matematikaversenyen megyei fordulóján iskolánk két tanulója is kiemelkedő eredményt ért el:
Köller Donát Ákos 4.c osztályos tanuló III. helyezést ért el a 215 versenyző részvételével rendezett versenyen, ezzel bekerült az országos döntőbe.
Felkészítő tanár: Bíróné Karacs Ágnes

Karcsai Róza Emma 3.c osztályos tanuló 215 indulóból a VIII. helyezést érte el.
Felkészítő tanár: Dr. Beregi Istvánné

Csapatversenyben a 4.c IV. helyezést ért el 44 induló csapatból.
A csapat tagjai: Dávid Anita, Erdős Tamás Arnold, Garamszegi Márk, Keszthelyi Zsófia, Köller Donát Ákos, Vincze Anett
Felkészítő tanár: Bíróné Karacs Ágnes

 

- Március 6-án Pécsen rendezték a Diákolimpia II. fordulóját, iskolánk csapata a VI. helyet érte el.
A csapat tagjai: Farkas Dóra (3.d), Illés Ágota (3.b), Izsák Bernadett (3.b), Rehány Kitti (3.a), Varga Jázmin (3.d), Vasas Réka (3.d), Vincze Anett (4.c).

 

- A március 7-én megrendezett Városi röplabda diákolimpia III. korcsoportjában iskolánk tanulói az I. helyezést érték el.
A csapat tagjai: Csányi Tamás, Csizmadia Tamás, Fekete Soma, Hibácskó Máté, Kaszás Viktor, Miholics Árpád, Móró Ákos, Nemes Gábor, Pap Péter, Szabó Péter

 

- Március 8-án folytatódott a röplabdások vesenye, a IV. korcsoportban iskolánk csapata szintén I. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Ármos Tamás, Csányi Tamás, Csizmadia Tamás, Fekete Soma, Hibácskó Máté, Kaszás Viktor, Lampert Viktor, Miholics Árpád, Móró Ákos, Nemes Gábor, Pap Péter, Szabó Péter

 

- Március 8-án az Arany János Általános Iskola adott otthont a Szemere Gyula helyesírási verseny területi fordulójának. Iskolánk indulója, Kis Bernadett Borbála 4.b osztályos tanuló I. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Tóhátiné Sólyom Gyöngyvér
Borbély Attila 4.d osztályos tanuló III. helyezett lett, mindketten részt vesznek majd a megyei döntőn.
Felkészítő tanár: Hargitai Ferencné

 

- Március 8-án, a Szilágyi Erzsébet Általános Iskolában megrendezett Városi Informatika Versenyen (Word-Excel) iskolánkból részt vevő két tanuló is dobogós helyezést ért el: Juhász Balázs (7.a) I. helyezett, Csikós Nagy Ákos (8.c) III. helyezett lett.

 

- Március 10-én megrendezett városi kézilabda diákolimpia fiú IV. korcsoportjában tanulóink a II. helyet érték el.
Csapattagok: Branczeiz Zoltán, Budai Barnabás, Gombos Krisztián, Kovács Kristóf, Polgár Márk, Schmidt Bence, Tancsa Dániel, Tompa Dávid

 

- Arany János Általános Iskola adott otthont a Móra ferenc Komplex Olvasási Versenynek. Iskolánk tanulóinak eredményei:
A 3. évfolyamban:
Godán Virág (3.c) 10. helyezett lett, felkészítő tanára: Novák Gáborné
Budavári Panna (3.d) 14. helyezett lett, felkészítő tanára: Pálné Kellner Márta
Ozvald Alexandra (3.b) 21. helyezett lett, felkészítő tanára: Simon Gyuláné
A 4. évfolyamban:
Kiss Bernadett (4.b) 2. helyezett lett, felkészítő tanára: Tóhátiné Sólyom Gyöngyvér
Cserpes Fanni (4.d) 4. helyezett lett, felkészítő tanára: Hargitai Ferencné
Erdős Tamás (4.c) 6. helyezett lett, felkészítő tanára: Bartók Gábor

 

 

- Március 16-án, a Városi Diákolimpia Mezei Futóversenyén iskolánk három tanulója is dobogós helyezést ért el, ezzel továbbjutva a megyei versenyre.
Rácz Adrián II. KCS. I. hely;Rácz Kevin III. KCS. I. hely;Fodor Neszta II. KCS. II. hely

 

- A "Míg megnövök" Kiemelkedően Közhasznú Alapítvány által szervezett "Matekguru" Kárpát-medencei Matematika Csapatversenyen iskolánk Csúcsfejek elnevezésű csapata a maximális 300 pontból 295-öt ért el, ezzel a 15. helyezést érte el.
A csapat tagjai: Kósa Benedek, Lengyel Ákos, Máthé Gyula Ágoston, MOlnár Csenge, Molnár Lina, Rehák Ádám
Felkészítő tanár: Vizi-Németh Adrienn

 

- Március 20-án Székesfehérvárott került megrendezésre a FITKID Dance Show elnevezésű verseny. Iskolánk két tanulója mérettette meg magát, melynek során III. helyezést értek el. A gyermekek neve: Kiss Nikolett és Dávid Anita, mindketten 4.c osztályos tanulók.

 

- A március 23-án a Szilágyi Erzsébet Általános Iskolában megrendezésre került Városi Logikai Matematika Versenyen Szabó Gergő 2.c osztályos tanulónk III. helyezést ért el.

 

A Vasvári Pál Általános Iskola március 23-án adott otthont az Euklideszi matematika verseny eredményei:
5. évfolyam: Bali Bettina (5.c) VII. , Nagy Dávid X. hely
6. évfolyam: Bazsár Martin (6.c) IV. hely
7. évfolyam: Béres Bettina (7.b) V. hely
8. évfolyam: Kopp Bendegúz (8.c) II., Üveges Márton (8.a) X. hely

 


ÁPRILIS   

- Iskolánk három tanulója vett részt a KATA-BÁB Kft. által hirdetett országos meseíró pályázaton. A neves zsűri előtt Cserni Ágota Csenge, Gáspár Judit Lilla és Karcsai Róza Emma mérettette meg magát.

 

- Ruff Tamás 3.c osztályos tanulónk a Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia nyelvÉSZ tanulmányi versenyének megyei fordulóján III. helyezést ért el.

 

- Április 2-án került megrendezésre a Radari Sporttelep melletti területen a Vöröskeresztes 40. felmenő rendszerű területi verseny. Iskolánk csapata a gyerek kategóriában indult, és I. helyezést ért el. Ezzel továbbjutva a megyei versenyre.
Csapatunk tagjai: Fekete Vivien, Lakatos Petra (5.b), Bali Bettina, Klyuchkina Olga és Szabó Dorottya (5.c) osztályos tanulók.
Felkészítő: Temesiné Garas Anikó

- Április 4-én folytatódott mezei futóink versenye Agárdon, immár a megyei diákolimpián, ahol Rácz Kevin IV. helyezett lett.

 

- Április 7-én került megrendezésre a Megyei elődöntő kézilabda diákolmpia Ercsiben. A Dózsa iskola csapata a III. korcsoportban III. helyezést értek el.
A csapat tagjai: Csáki Gergő, Csuka Marcell, Garamszegi Márk, Lampert Marcell, Radnai Norbert, Szabó Viktor, Takács Ádám, Varga Ákos

 

- Április 12-én a Móricz Zsigmond Általános Iskolában került megrendezésre a város és városkörnyéki általános iskolák 4. osztályosainak versmondó versenye. A zsűri tagjainak III. legjobban tetsző Zemanko Joel 4.b osztályos tanulónk lett.
Felkészítő tanár: Tóhátiné sólyom Gyöngyvér

A Vasvári Pál Általános Iskolában rendezték a városi versmondó versenyt 2. osztályos tanulók számára, melyen Jánosi Hanna 2.d osztályos tanulónk III. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Novák Gáborné

 

- Szintén április 12-én tartották az integrált városi vers-, prózamondó- és énekversenyt. A megmérettetésen induló Németh Nárcisz (1.a) II. helyezett lett.
Felkészítő tanár: Bebesi Csaba

 

- Április 13-án adott otthont a Petőfi Sándor Általános Iskola a Móra Ferenc Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, a Petőfi Sándor Általános Iskola és a Magyar Speciális Olimpiai Szövetség integrált, országos görkorcsolya versenyének. Iskolánk két tanulója is szép eredményt ért el:
Forster Ákos (3.b) 100 m-en IV., 300 m-en I. helyezést,
Szloboda Ákos
(3.b) 100 m-en III., 300 m-en II. helyezést ért el.

 

- Április 13-án rendezték az országos mezei futóverseny diákolimpiát Gödöllőn. A III. korcsoportban induló 205 gyermekből Rácz Kevin 69. befutóként érkezett be.

 

 

- április 14-én került megrendezésre a K&H futóverseny, melyen iskolánk az alábbi jutalmat vehette át:

 

- április 18-án Megyei közlekedési versenyt rendeztek Székesfehérváron a 3. és 7. osztály számára.
A 3. osztályosok között Csőregi Dorka 16. helyezett lett.
Felkészítő tanára: Bebesi Csaba
A 7. osztályosok között Ruzsonyi Péter a 6. helyezést érte el.
Felkészítő tanára: Paprika Jenő

 

- április 29-én Székesfehárváron rendezte a Magyar Vöröskereszt fejér Megyei Szervezete a megyei elsősegélynyújtó versenyt. Iskolánk csapata a III. helyezést érte el.
A csapat tagjai: Bali Bettina, Fekete Vivien Vanessza, Klyuchkina Olga, Lakatos Petra, Szabó Dorottya
Felkészítőjük: Temesiné Garas Anikó

 

 

- A Petőfi Sándor Általános Iskola adott otthont a tagozatos tanulóknak meghirdetett egyéni angol versenynek.
Az 5. évfolyamosok között induló Viczkó Vivien III. helyezést, (felkészítő tanár: Tisza Tímea);
a 6. évfolyamosoknál Makrai Mercédesz I., Vincze Zsuzsa II. helyezést, (felkészítő tanár: Robinson Erika Anna);
a 7 évfolyamon Lampert Marcell I., Tóháti Rebeka II. helyezést, (felkészítő tanár: Tisza Tímea);
a 8. évfolyamon Deutschmann Ádám III., Kutschi Bence IV. helyezést ért el (felkészítő tanár: Makkos Erika).

 

- A Vasvári Pál Általános Iskolában megrendezett városi német nyelvi fordítási verseny 7. évfolyamán Ozvald Dominika III., Császár Enikő Mercédesz IV. helyezést ért el.

 

- Almavirág Fesztivál Rajzversenyen Viczenyk Fatime (3.a) III. helyezett lett.

 

 


MÁJUS

- május 11-én rendezte a Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság a Kerékpáros Iskola kupa és Kisiskolás Közlekedési Kupa, valamint a "Ki a mester két keréken?" elnevezésű verseny megyei döntőjét.
Iskolánk tanulója, Bak Máté (3.c) a "Ki a mester két keréken?" fiú kategóriájában II. helyezést ért el.

 

- május 12-én Budapesten rendezték meg az Országos fogyasztóvédelmi verseny döntőjét. A hat fordulós verseny végén iskolánkból két csapat jutott be, és szép eredményt ért el:
V. hely: Nagy Zsófia, Szabó Réka, Vadász Martina (7.c)
VI. hely: Bartos Gábor, Olasz Martin, Varga Bence (7.c)

 

- május 12-én az Arany János Általános Iskola adott otthont a Word-Internet városi versenynek.
A 7. évfolyamban I. helyezett Juhász Balázs (7.a),
a 8. évfolyamban I. helyezett Kárpáti Dora (8.c)
lett.
Felkészítő tanáruk: Juhászné Fejes Ildikó

 

- május 17-én a Szórád Márton Általános Iskola adott otthont a 2. osztályosok numerikus matematika versenyének. Simon Richárd (2.b) III. helyezett, Zsákovics Dóra (2.a) IV. helyezett lett.

 

- május 17-én az MMK által került megrendezésre a "Felelj, ha tudsz!" elnevezésű vetélkedő. Iskolánk két csapattal nevezett, akik holtversenyben az I. helyezettek lettek. A csapatok tagjai:
Chips királyok (4.b): Balogh Barnabás, Fejes Dávid, Putra Zsolt, Vitális Dániel
Észlények (4.c): Dávid Anita, Erdős Tamás Arnold, Gashi Ardián, Köller Donát ÁKos, Kövér Barnabás

 

- május 26-án, a Gárdonyi Géza Általános Iskolában megrendezett, városi komplex műveltségi vetélkedőn iskolánk csapata a II. helyezést érte el.

 

- a 40. Kalmár László Országos Matematika Verseny megyei fordulóján Kiss Bernadett Borbála (4.b) I. helyezést ért el.
Felkészítő: Szárszó Lajos

 

- május végén került megrendezésre a 4000 méteres maraton kajak-kenu verseny, ahol tanulóink az alábbi eredményeket érték el:
MK-1 4000 méter, gyermek: XIII. Ihász Bence (5.a)
C-1 4000 méter, serdülő fiú: III. Szabó Olivér (8.c)
MK-1 4000 méter, II. korcsoport gyermek lány: II. Meizl Antónia (6.c)
C-1 4000 méter, kölyök fiú: III. Kollár Máté (6.c)

 

- Fejér Megyei Önkormányzat Vajda János Gimnáziuma szervezésében meghirdetett "Van benne vitamin" elnevezésű komplex tanulmányi verseny zárult a hétvégén, melyen iskolánk csapata az összetett mezőnyben az országos XX. helyet, saját korcsoportjukban a II. helyet érte el.
Az ősszel indult, öt hónapon keresztül tartó vetélkedő egyszerre tartalmazott kvíz- és kutatófeladatokat, plakát- és interjúkészítést éppúgy, mint időkorlátos internetes böngészést vagy arborétumi, szabadtéri terepmunkát.
Egyaránt szükség volt természettudományos tantárgyak (kémia, biológia, földrajz, fizika, matematika), környezetvédelem, honismeret, gasztronómia, helytörténet területén megszerzett ismeretekre is.
Tanulóinknak sok neves gimnáziumi csapatot sikerült maguk mögé utasítani. Csapattagok: Deutschmann Ádám, Mázás Marcell, Paréj Fanni, Tigharghar Leila (felkészítő: Móró Józsefné).

 

 


JÚNIUS

    - június 1-jén megtartott úszóversenyen a Fabó Éva sportuszodában a 2001-es korcsoportban a lányok között I. helyezést ért el Bak Daniella (3.a), a fiúk között I. helyezett Szloboda Zoltán (5.a), III. helyezett Szloboda Ákos (3.b) lett.

     

    - június 5-én az Országos Diákolimpián Szolnokon indián kenu versenyen I. helyezést ért el Nagy Máté (3.a).


    GRATULÁLUNK MINDEN DIÁKUNKNAK ÉS FELKÉSZÍTŐ TANÁRAIKNAK
    A KIVÁLÓ EREDMÉNYEIKHEZ!

- A dózsások vissza a kezdőlapra